Ideologia Seishin

Linia kosmetyków SEISHIN powstała zgodnie z tradycją i kulturą Japonii.  Wykorzystując sekrety równowagi i harmonii, przynosi dobre samopoczucie ciała i ducha.

W minionych stuleciach Japonki poświęcały dużo czasu pielęgnacji ciała i włosów. Podczas praktyk kosmetycznych wykorzystywano wiele naturalnych substancji pochodzenia roślinnego takie jak ziarna ryżu, olejek kameliowy, olej sezamowy, olejek z wodorostów jak również olejki eteryczne, płyny otrzymane z minerałów i wiele innych. Wielką umiejętnością jest połączenie aktywnych składników z dokładnym masażem uwalniającym napięcie mięśni i zwiększającym ukrwienie co wpływa regenerująco na cały organizm.

Japonia będącasynonimem tradycji sprzed wieków, jest również synonimem rozwoju technologicznego, a połączenietych dwóch cech daje jej dużą przewagę nad konkurencją zachodnią.

Seishin, źródło czystej wody, to nazwa, która zainspirowała linię produktów. Linia kosmetyków SEISHIN  to umiejętne połączenie starożytnych tajemnic i postępu naukowego, mające na celu osiągnięcie maksymalnych wyników dla dobra ciała i ducha.
Kosmetyki SEISHIN przejmują filozofię produkcji i wprowadzania do obrotu  produktów opartych na naturalnych składnikach oraz wykorzystania znanych od stuleci praktyk aplikacji wzbogaconych o najnowsze zdobycze odkryć naukowych.
Linia kosmetyków SEISHIN powstała  w oparciu o rewolucyjny system przenoszenia (ADC - ACTIVE DELIVERY COMPLEX) zawartych w  kosmetykach naturalnych produktów do ich miejsca docelowego. System ADC składa się z układu cząsteczek transportowych wykorzystujących cyklodekstryny, których podstawową funkcją  jest  uwalnianie w sposób kontrolowany, na skórę i włosy znajdujących się w ich wnętrzu substancji czynnych. Transport substancji aktywnych zapewniają „molekuły transportujące”.

Cyklodekstryna składa się z jednego konkretnego cukru, który pochodzi z przetworzenia skrobi ryżowej. Cyklodekstryny stosowane w systemie A.D.C. są z trzech różnych typów i bardzo małych rozmiarów co sprzyja selektywnej penetracji wnętrza struktury kapilarnej.

SUBSTANCJE AKTYWNE: naturalne składniki, które wykonują podstawową funkcję odbudowy struktury naczyń włosowatych (keratyna, aminokwasy, pierwiastki śladowe). Wysoki stopień wykorzystania substancji aktywnych zawartych w produktach SEISHIN zapewnia skórze głowy ZDROWIE, a włosom naturalne PIĘKNO i BLASK.